Aktualności
Warsztaty z Bartłomiejem Stempień
Admin: Michał Dondajewski • 2017-02-06 11:51:53 • Warsztaty

Warsztaty filmowe z kategorii Animacja:

Warsztaty dedykowane są osobom początkującym, które chcą poznać podstawy animacji od praktyków.

 1. Wprowadzenie do animacji komputerowej 2D.
 2. Praktyczne wykorzystanie animacji w branży reklamowej - rodzaje animacji.
 3. Wybór odpowiedniego oprogramowania do animacji.
 4. Składowe animacji 2D - praktyczne przygotowanie elementów.
 5. Praktyczne podejście do animacji 2D - Jak zacząć? Gdzie szukać wiedzy o animowaniu- ciekawe porady.
 6. Przykłady animacji 2D wraz z analizą

Prezentacja odbędzie się przy pomocy rzutnika multimedialnego. W prezentacji użyję zrzutów ekranu z programów graficznych, fragmentów naszych animacji oraz przykładów wybranych animacji z internetu.

Bartłomiej Stempień - Cześć! Jestem współwłaścicielem studia filmowego Blackfish. Na co dzień pełnię funkcje producenta wykonawczego oraz kierownika projektów. W branży filmowej działam od ponad 4 lat. Jestem ogromnym pasjonatem filmów reklamowych, animacji oraz marketingu. W swojej karierze doświadczyłem pracy na stanowisku montażysty, animatora, operatora oraz reżysera. Zdobytą wiedzę wykorzystuję dzisiaj do łatwiejszego kierowania złożonymi projektami przy współpracy z wieloma twórcami.

Zapraszam na mój warsztat, w trakcie którego podzielę się z Wami głównie praktyczną wiedzą, którą zdobyłem w trakcie realizacji kilkudziesięciu projektów filmowych i animacyjnych.


Warsztaty odbędą się 24 lutego o godz. 16:00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy (ul. Staszica 4). Zgłoszenia należy przesłać na adres warsztaty@kfaklaps.pl, wpisując w treści maila: imię, nazwisko, szkołę oraz wybraną kategorię. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona!

 

Warsztaty z Remigiuszem Zawadzkim
Admin: Michał Dondajewski • 2017-01-30 16:27:18 • Warsztaty

Warsztaty filmowe z kategorii Dokument:

 1. Czym jest dobry temat na filmowy dokument/reportaż i jak go znaleźć?
 2. Casting na bohatera - jak wybrać głównego bohatera/bohaterów dokumentu/reportażu?
 3. Czym różni się rejestracja dokumentalna od kreatywnej, filmowej opowieści?
 4. Jak stworzyć „ekipę” dokumentalistów?
 5. Wybór konwencji i adekwatnych narzędzi do stworzenia filmowego opowiadania - co sprawdza się w praktycznej pracy dokumentalisty?
 6. Sztuka selekcji w montażu - co należy i można pokazywać w dokumencie?

Omówienie powyższych zagadnień tematycznych zostanie uzupełnione ilustracją w postaci przykładów - fragmentów wybranych filmów dokumentalnych i reportaży.


Remigiusz Zawadzki - operator telewizyjny i filmowy, reżyser - dokumentalista, scenarzysta, producent, autor sekwencji filmowych do spektakli teatralnych w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2008) oraz Liceum Plastycznego w Bydgoszczy (1990). Od lutego 2012 kierownik-kurator pracowni Filmu i Kina w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Od 2012 koordynator bydgoskiej edycji programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jeden z opiekunów artystycznych realizacji filmu dokumentalnego "Bydgoszcz od świtu do zmierzchu". Fundator-założyciel i prezes zarządu Fundacji Sztuki ART-HOUSE, przez 9 lat główny organizator i dyrektor międzynarodowego Festiwalu Sztuki Reportażu CAMERA OBSCURA w Bydgoszczy. Reżyser dokumentu "Kobiety adwokatury". Laureat nagrody "Flisaka Tofifest" na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Tofifest" w Toruniu.


Warsztaty odbędą się 24 lutego o godz. 16:00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy (ul. Staszica 4). Zgłoszenia należy przesłać na adres warsztaty@kfaklaps.pl, wpisując w treści maila: imię, nazwisko, szkołę oraz wybraną kategorię. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona!

Zimowe warsztaty filmowe
Admin: Michał Dondajewski • 2017-01-19 23:24:07 • Warsztaty

Mamy przyjemność po raz drugi zaprosić Was na specjalne warsztaty filmowe, które odbędą się 24 lutego. Zaczynamy o godz. 16:00 w VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy (ul. Staszica 4).

W tym roku udało nam się zaprosić do współpracy specjalistów z wyjątkowych instytucji na kinematograficznej mapie Bydgoszczy. Warszaty poprowadzą:

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, szkołę i wybraną tematykę należy przesłać najpóźniej do 20.02.2017 r. na adres warsztaty@kfaklaps.plIlość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wkrótce przybliżymy Wam tematykę poszczególnych warsztatów.

 

Ruszyła rejestracja filmów
Admin: Michał Dondajewski • 2017-01-01 11:37:40 • Informacje

Wraz z hukiem petard i wystrzałem korka szampana ruszyło zgłaszanie filmów do IX KLAPS-a. Konta założone w poprzedniej edycji są nadal aktywne. Na Wasze produkcje czekamy do 5 maja!

W nowym roku życzymy Wam, abyście oglądali i tworzyli same dobre filmy!

Terminy IX KFA KLAPS
Admin: Michał Dondajewski • 2016-08-10 14:48:33 • Informacje

Zimowe warsztaty filmowe: 24.02.2017 r.
Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń: 1.01.2017 r. 
Rejestracja on-line do: 05.05.2017 r. 
Ogłoszenie listy finalistów: 13.05.2017 r. 
Przyjazd finalistów do Bydgoszczy - przegląd filmów zakwalifikowanych do finału: 25.05.2017 r. 
Warsztaty dla finalistów oraz Gala Finałowa z ogłoszeniem wyników: 26.05.2017 r. 

© 2015-2018 by MD